WODA W OGRODZIE

Woda to niezwykle ważny zasób w każdym ogrodzie. Szczególnie podczas suszy. Ogród Codzienny stara się być samowystarczalny, dlatego na pawilonie, w którym znajduje się sklep Owoce&Warzywa, zainstalowaliśmy system małej retencji. Zbieramy w ten sposób deszczówkę, którą podlewamy nasze grządki. 

ZBIERAJMY DESZCZÓWKĘ

Czy wiesz, że i Ty możesz zbierać deszczówkę w swoim domu? Woda opadowa ma niskie pH, jest miękka i nie zawiera chloru, dlatego idealnie nadaje się do podlewania roślin ogrodowych i domowych. Odzyskaną wodę deszczową można też z powodzeniem wykorzystać np. do mycia samochodu, a to wiąże się z kolejnymi zaoszczędzonymi litrami i z niższymi rachunkami. 

Gromadzenie deszczówki i powtórne wykorzystanie pozwala ograniczyć zużycie wody wodociągowej oraz zmniejszyć opłaty za deszczówkę usuwaną do kanalizacji. 
Jak możemy gromadzić deszczówkę? Bezpośrednio z rynny lub w ustawianych pod nią pojemnikach. Świetnie sprawdzą się także większe, specjalnie do tego przeznaczone beczki czy inne zbiorniki.

Dowiedz się więcej na temat finansowania retencji w ramach ogólnopolskiego programu „Moja Woda” na stronie Twojego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.