Wola Park - Ogród Codzienny

IDEA OGRODU

Zapraszamy Was do Ogrodu Codziennego, miejsca, które powstało po to, abyśmy wszyscy mogli odpocząć  od miejskiego zgiełku, jak  również dowiedzieć się i doświadczyć tego co to znaczy  tak naprawdę samowystarczalna produkcja żywności, czym są zdrowe nawyki żywieniowe, miejska uprawach czy życiu w zgodzie z ideą zero-waste. 

Wcześniej znaliście to miejsce pod nazwą Ogród Wola, który założyliśmy wspólnie z mieszkańcami, Fundacją Dóbr Wspólnych oraz Grupą w Działaniu w 2018 roku. 

Chcemy, aby Ogród Codzienny – Zielone Serce Woli stał się miejscem spotkań dla mieszkańców dzielnicy i był  otwarty na lokalne inicjatywy.

A teraz powiedzmy coś o samym Ogrodzie? Co tu znajdziecie?

1. Drewutnia, nasz domek na narzędzia, jak to w prawdziwym ogrodzie bywa.

2. Kompostownik. Znajdziecie go w rogu Ogrodu Codziennego, obok Drewutni. Nasze dżdżownice potrzebują ciszy i spokoju aby produkować naturalny nawóz, który wykorzystujemy na potrzeby ogrodu.

3. Ptaki. W ogrodzie znajdziecie kaczki, krzyżówki, jerzyki, sikorki i kilka innych ptaków.  Szukajcie ich na terenie całego ogrodu, a poznacie kilka ciekawostek na temat miejskich ptaków.  Do tej stacji zainspirowała nas historia z naszymi pustułkami... kto śledzi nasz instagram, ten wie ;)

4. Boczniakownia. Na okres zimy nasze boczniaki opuściły swój domek aby przygotować się na nowy sezon. Wiosną ponownie zawitają do Ogrodu Codziennego i będziecie mogli podglądać jak rosną.
  
5. Wiata warsztatowa. Tutaj spotykamy się na warsztatach edukacyjnych. Miejskie ogrodnictwo, gotowanie zero-waste, eko-kosmetyki – to tylko niektóre z tematów naszych warsztatów

6. Grządki. Tu można zobaczyć jak przywrócić do życia wiele roślin, które mogą wydawać się nieprzydatne, a także jakie warzywa nadają się do miejskich upraw.

7. Woda. To niezwykle ważny zasób w każdym ogrodzie. Szczególnie podczas suszy. Ogród Codzienny stara się być samowystarczalny, dlatego zainstalowaliśmy system małej retencji, dzięki któremu zbieramy deszczówkę, którą podlewamy nasze grządki.

8. Pawilon to miejsce gdzie będzie można zrobić eko-zakupy i porozmawiać ze sprzedawcą na temat zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Obecnie na okres zimy pawilon jest nieczynny, wracamy z powrotem już wiosną!

Chcesz wiedzieć więcej?

Facebook
YouTube
Instagram

Chcesz zorganizować w naszym ogrodzie własne warsztaty? Chcesz z nami współpracować? A może Twoje dziecko marzy o urodzinach w zielonej przestrzeni?
Skontaktuj się z nami: marketing.wolapark@ingka.com