Wola Park - Mapa

IDEA OGRODU

Zapraszamy Was do Ogrodu Codziennego, miejsca, które powstało po to, abyśmy wszyscy mogli odpocząć  od miejskiego zgiełku, jak  również dowiedzieć się i doświadczyć tego co to znaczy  tak naprawdę samowystarczalna produkcja żywności, czym są zdrowe nawyki żywieniowe, miejska uprawach czy życiu w zgodzie z ideą zero-waste. 

Wcześniej znaliście to miejsce pod nazwą Ogród Wola, który założyliśmy wspólnie z mieszkańcami, Fundacją Dóbr Wspólnych oraz Grupą w Działaniu w 2018 roku. 

Chcemy, aby Ogród Codzienny – Zielone Serce Woli stał się miejscem spotkań dla mieszkańców dzielnicy i był  otwarty na lokalne inicjatywy.

A teraz powiedzmy coś o samym Ogrodzie? Co tu znajdziecie?

1. Drewutnia, nasz domek na narzędzia, jak to w prawdziwym ogrodzie bywa.

2. Kompostownik. Znajdziecie go w rogu Ogrodu Codziennego, obok Drewutni. Nasze dżdżownice potrzebują ciszy i spokoju aby produkować naturalny nawóz, który wykorzystujemy na potrzeby ogrodu.

3. Ptaki. W ogrodzie znajdziecie kaczki, krzyżówki, jerzyki, sikorki i kilka innych ptaków.  Szukajcie ich na terenie całego ogrodu, a poznacie kilka ciekawostek na temat miejskich ptaków.  Do tej stacji zainspirowała nas historia z naszymi pustułkami... kto śledzi nasz instagram, ten wie ;)

4. Boczniakownia. Zastanawialiście się jak rosną grzyby, które można kupić w warzywniaku? Zajrzyjcie przez okno i zobaczcie sami jak rośnie boczniak. Chcielibyście spróbować naszych boczniaków? Zapraszamy do Pawilonu Owoce&Warzywa (zbiory co 2 tygodnie).
  
5. Wiata warsztatowa. Tutaj spotykamy się na warsztatach edukacyjnych. Miejskie ogrodnictwo, gotowanie zero-waste, eko-kosmetyki – to tylko niektóre z tematów naszych warsztatów

6. Grządki. Tu można zobaczyć jak przywrócić do życia wiele roślin, które mogą wydawać się nieprzydatne, a także jakie warzywa nadają się do miejskich upraw. A może chcecie  zaopiekować  się jedną ze skrzynek? Zapytajcie o wolne skrzynki w Pawilonie Owoce&Warzywa.

7. Woda. To niezwykle ważny zasób w każdym ogrodzie. Szczególnie podczas suszy. Ogród Codzienny stara się być samowystarczalny, dlatego zainstalowaliśmy system małej retencji, dzięki któremu zbieramy deszczówkę, którą podlewamy nasze grządki.

8. Pawilon Owoce&Warzywa, tu możecie zrobić eko-zakupy i porozmawiać ze sprzedawcą na temat zdrowego i zrównoważonego stylu życia.

Chcesz wiedzieć więcej?

Facebook
YouTube
Instagram

Chcesz zorganizować w naszym ogrodzie własne warsztaty? Chcesz z nami współpracować? A może Twoje dziecko marzy o urodzinach w zielonej przestrzeni?
Skontaktuj się z nami: marketing.wolapark@ingka.com