Mała Akademia Miejska - Wrzesień

Ogród Wola sezon 2019

18 maja rozpoczęliśmy kolejny sezon. Ogród Wola to miejsce edukacji i wypoczynki. Przez całe tato możecie z niego korzystać tak, jak lubicie – odpocząć pod drzewem, wypielić grządkę, posadzić swoje zioła czy truskawki. W Ogrodzie będą się też odbywały regularne wydarzenia – joga, warsztaty stolarskie, czy Mała Akademia Miejska.

O ogrodzie
Ogród Wola powstał w 2018 roku w pobliżu Parku Ulricha. Wspólnie z mieszkańcami zaprojektowaliśmy i zagospodarowaliśmy niefunkcjonującą przestrzeń tworząc miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wiedzy, oraz odpoczynku od miejskiego zgiełku. Ogród odwołujący się do tradycji istniejących kiedyś na tym terenie Zakładów Ogrodniczych C. Ulrich ma wzmocnić tożsamość lokalną i idące z nią w parze poczucie odpowiedzialności za wspólną przestrzeń. 

W tym roku Ogród Wola będzie miejscem edukacji o ogrodach, o mieście i o nas samych. Wspólnie postaramy się zwolnić tempo życia odkrywając to, co w pośpiechu gubimy. Cykl “Mała Akademia Miejska” pomoże i małym i dużym rozwinąć swoje miejskie umiejętności poprzez wspólne uczenie się, tworzenie, budowanie i kreowanie. 

Sprawdź, co czeka w Małej Akademii Miejskiej we wrześniu!

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia Ogrodu Wola i śledzenia kolejnych etapów naszych działań. Jesteś zainteresowany naszą inicjatywą? Marzysz o własnej grządce? Chcesz zostać miejskim ogrodnikiem? Odwiedź nas! Napisz do nas! 
www.ogrodwola.pl
ogrod@ogrodwola.pl 
www.facebook.com/ogrodwola

Opiekunem Ogrodu Wola jest Fundacja Kulturotwórcza “Grupa W Działaniu”
www.grupawdzialaniu.pl
fundacja@grupawdzialaniu.pl