Otwarcie ogrodu Wola Park

Ogród Wola otwarcie sezonu 2019

18 maja od 10:00 do 17:00 zapraszamy na otwarcie kolejnego sezony w Ogrodzie Wola. Przez cały dzień czeka wiele atrakcji i warsztatów dla całej rodziny – warsztaty stolarskie z Wióry Lecą, joga i mindfulness na trawie ze Stowarzyszeniem MAYE, warsztaty z komiksu z Danielem Chmielewskim

O ogrodzie
Ogród Wola powstał w 2018 roku w pobliżu Parku Ulricha. Wspólnie z mieszkańcami zaprojektowaliśmy i zagospodarowaliśmy niefunkcjonującą przestrzeń tworząc miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wiedzy, oraz odpoczynku od miejskiego zgiełku. Ogród odwołujący się do tradycji istniejących kiedyś na tym terenie Zakładów Ogrodniczych C. Ulrich ma wzmocnić tożsamość lokalną i idące z nią w parze poczucie odpowiedzialności za wspólną przestrzeń. 

W tym roku Ogród Wola będzie miejscem edukacji o ogrodach, o mieście i o nas samych. Wspólnie postaramy się zwolnić tempo życia odkrywając to, co w pośpiechu gubimy. Cykl “Mała Akademia Miejska” pomoże i małym i dużym rozwinąć swoje miejskie umiejętności poprzez wspólne uczenie się, tworzenie, budowanie i kreowanie. 

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia Ogrodu Wola i śledzenia kolejnych etapów naszych działań. Jesteś zainteresowany naszą inicjatywą? Marzysz o własnej grządce? Chcesz zostać miejskim ogrodnikiem? Odwiedź nas! Napisz do nas! 
www.ogrodwola.pl
ogrod@ogrodwola.pl 

Opiekunem Ogrodu Wola jest Fundacja Kulturotwórcza “Grupa W Działaniu”
www.grupawdzialaniu.pl
fundacja@grupawdzialaniu.pl