Warsztaty
10 cze 2023

Sadzimy swoje rozsady

Chcecie dowiedzieć się czym jest ogród użytkowo-ozdobny, a także bliżej poznać swoich sąsiadów? Dołączcie do nowego cyklu warsztatów w Ogrodzie Codziennym. W ramach spotkań uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił „między grządkami”.

Warsztaty w Ogrodzie Codziennym to nowa forma aktywności na świeżym powietrzu zainicjowana przez Wola Park, w ramach której uczestnicy przyjrzą się temu jak wygląda cykl ogrodu, następstwo prac oraz zmian wśród uprawianych roślin.

Na najbliższe warsztaty zapraszamy 10 maja gdzie wspólnie przesadzimy do skrzyń z inspektów własne rozsady pomidorów, ogórków, dyń i cukinii. Odpowiednio przytniemy liście oraz wesprzemy podporami, tyczkami i siatkami. A Ty zyskasz dodatkową dawkę wiedzy z ogrodnictwa!

Zajęcia będą prowadzone przez Darię Szarejko, architektkę krajobrazu i wykładowczynię w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW, a także popularyzatorkę wiedzy o ogrodach i ogrodnictwie miejskim.  Daria koordynuje prace przy różnych ogrodach w Warszawie, m.in. przy Wolskim Centrum Kultury.

Dowiedz się więcej o Ogrodzie Codziennym i harmonogramie kolejnych wydarzeń!

Ogród Codzienny

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.