Weź udział w kosmicznej misji w Wola Parku

Młodzi astronauci poszukiwani! Od 15 do 28 stycznia Wola Park zmienia się w prawdziwe centrum Układu Słonecznego.

Zabierzemy Was w nieziemską podróż do gwiazd, planet i rakiet. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla astronautów:

Zapnijcie pasy. Gotowi? 3… 2…1… Zaczynamy!

Odkryj tajemnice układu słonecznego

Houston... zaczynamy odliczanie do zabawy! Czeka na Was aż 5 ogromnych modeli planet (namiotów planetarnych o średnicy od 3 do 5 m) - Merkury, Wenus, Ziemia, Mars oraz kosmiczna rakieta! Codziennie planety będzie można podziwiać z zewnątrz, a po zeskanowaniu specjalnego QR kodu przy pomocy swojego telefonu dowiedzieć się ciekawostek i informacji na temat każdej z nich. Natomiast w wybrane dni, każdy poszukiwacz kosmicznych przygód będzie mógł wejść do środka i przeżyć symulacje zjawisk, jakie panują na danej planecie.

Mali astronauci sprawdzą z czego składa się Merkury, jak wygląda deszcz na Wenus, będą też mieli niepowtarzalną okazję dotknąć prawdziwych meteorytów.

Uczestnicy przed wejściem do każdej z planet przygotują się do misji: ubiorą specjalne obuwie magnetyczne na Merkurym, założą osłony NRC z pulsoksymetrami w Wenus oraz otrzymają chwytaki do okazów na Marsie. Będzie też możliwość wykonania selfie na tle kosmicznej selfie ścianki umieszczonej na placu centralnym.

Harmonogram warsztatów wewnątrz planet:

 • 19.01 – 16:00 – 20:00

 • 20.01 – 11:00 – 19:00

 • 26.01 – 16:00 – 20:00

 • 27.01 – 11:00 – 19:00

 • 28.01 – 11:00 – 19:00

Zbiórka kosmicznej drużyny co 30 minut przy kosmicznej rakiecie (tuż obok Punktu informacyjnego). Warsztaty bezpłatne, o szczegóły zapytaj w Punkcie informacyjnym Wola Parku.

Warsztaty są bezpłatne, trwają ok. 25 min. i są dostępne bez limitu wieku. Należy jedynie zapoznać się z indywidualnymi zasadami wejścia z uwagi na efekty specjalne. Zapisy na warsztaty wewnątrz planet w punkcie informacyjnym (poziom 0) w dniu warsztatów.

Warsztaty edukacyjne

Poznaj warsztaty na temat astronomii. Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące praw fizyki, astronautyki i praw we Wszechświecie. Na naszych małych astronautów czekają wyjątkowe zajęcie i zadania:

 • Tajemnice suchego lodu, który jest wykorzystywany do chłodzenia

 • Jak powstaje wodór - czyli paliwo które wykorzystywane było w misjach kosmicznych

 • Napędy powietrzne - budowa i konstrukcja rakiet i samolotów oraz ich stacji odpalania to wszystko w formie zabawy

 • Mikroklimat - czyli mała planeta w butelce, czyli jak możemy wyhodować czy utrzymać roślinność w warunkach stacji kosmicznej.

Harmonogram warsztatów edukacyjnych:

 • 15.01 - 12:00

 • 17.01 - 12:00

 • 19.01 - 12:00

 • 22.01 - 12:00

 • 24.01 - 12:00

 • 26.01 - 12:00

Warsztaty są bezpłatne, trwają ok. 1 godziny i odbywają się na I piętrze, obok placu zabaw Szwedzka Wioska. Obowiązują zapisy.

Zarezerwuj bilety

SpaceLab – Poznaj tajemnice kosmosu!

Odwiedź strefę małego astronauty i zacznij pozaziemską przygodę! Dowiedz się jak wygląda nasz Układ Słoneczny i przyjdź na bezpłatne warsztaty edukacyjne.

Tu czeka również na Was malowanie buziek kosmicznych w soboty 20 i 27 stycznia oraz w niedzielę 28 stycznia.

Poznaj astronautę AFTONSPARV

Astronauta, który wyruszył w kosmiczną podróż wspólnie z IKEA. Odwiedź Wola Park i zrób sobie zdjęcie z astronautą AFTONSPARV.

Udaj się w kosmiczną podróż z IKEA

Najnowsza kolekcja dla dzieci IKEA AFTONSPARV sprowadza kosmos do Twojego domu – czy to do pokoju dziennego, na łóżko, na sofę czy pod schody.


W tej kolekcji każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz pacynek, pluszaków, statków kosmicznych oraz dywaników z Układem Słonecznym znajduje się w niej także mnóstwo rozwiązań do przechowywania do pokoju dziecięcego, takich jak pudła i pojemniki, które pomogą małym astronautom zaprowadzić porządek.


Odwiedź Studio planowania i zamówień IKEA w Wola Parku i zamów kosmiczną kolekcję do swojego domu.

Dowiedz się więcej