23 marca 2023

Veturillo

Nowa stacja miejskiego roweru

Z wiosną do Wola Parku wraca Veturilo

Miłośnicy rowerów wybierający się na zakupy lub wydarzenia kulturalne organizowane w Wola Parku będą mogli dostać się do niego w wygodny i ekologiczny sposób. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, Wola Park wspólnie z Veturilo uruchomił nową stację rowerową przy centrum handlowym.

Dzięki otwarciu stacji metra Ulrychów, Wola Park stał się jednym z najlepiej skomunikowanych centrów handlowych. Teraz codzienne zakupy z wykorzystaniem zrównoważonych metod transportu stały się jeszcze dostępniejsze za sprawą zmodernizowanej stacji Veturilo tuż przy Wola Parku.

„Obecnie, coraz większy nacisk kładziemy na zmniejszanie śladu węglowego. Dlatego, wraz z partnerami, dążymy do tego, aby nasza działalność była neutralna dla klimatu, również w kontekście dojazdów klientów. Jako Wola Park chcemy inspirować do prowadzenia bardziej zrównoważonego stylu życia poprzez dokonywanie wyborów przyjaznych dla planety. Zmodernizowana stacja Veturilo to nasz kolejny krok na tej drodze. Mamy nadzieję, że będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem” mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park.

W ramach obowiązującej do 2028 roku umowy z miastem, 300 stacji Veturilo, sfinansowanych przez Warszawę, znajdzie się w każdej z 18 dzielnic. Pozostałe stacje, a wraz z nimi dodatkowe rowery, powstają we współpracy z innymi podmiotami, tak jak w przypadku zlokalizowanej przy Wola Park strefy Veturilo. Jest to już 35 stacja na terenie dzielnicy co sprawia, że tuż za Śródmieściem dostępność Warszawskiego Roweru Miejskiego na Woli jest najwyższa.

„Rowery miejskie dostępne w Warszawie to fabrycznie nowe jednoślady a 10 proc. całej floty będzie mieć wspomaganie elektryczne. Oznacza to, że na start udostępnionych zostało 2700 tradycyjnych rowerów i 300 elektryków, które mają wymienną baterie – poprzednie 100 elektryków było ładowane tylko w 10 stacjach dla nich przeznaczonych – co wykluczało je z użytkowania na terenie całego miasta. Bezpowrotnie zniknęły również elektrozamki, do których trzeba było w poprzednich latach wprowadzać rowery. Ich miejsce zajmuje blokada typu O-lock, która jest wbudowana w tylne koło każdego roweru. Zamek ma również funkcję umożliwiającą bezpieczny postój bez kończenia wypożyczenia” – dodaje Cezary Dudek, Rzecznik Prasowy Veturilo.

Na terenie Wola Parku znajdują się również odświeżone pod koniec zeszłego sezonu samoobsługowe stacje napraw - jedna przy sklepie EMPIK, druga tuż obok drogerii Rossmann. Punkty wyposażone zostały we wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do usunięcia drobnych usterek.

Pełna lista stacji Veturilo oraz informacje o zmianach wobec poprzedniego systemu dostępne są na stronie: https://veturilo.waw.pl/mapa-stacji/