IKEA Logo
31 lipca 2023

Nowe Studio planowania i zamówień IKEA

Nowe Studio planowania i zamówień IKEA w Centrum Handlowym Wola Park pomoże spełniać marzenia warszawiaków o dobrze zaplanowanym domu.

IKEA stawia kolejny krok, by być bliżej klientów, jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby i inspirować. Nowo otwarte Studio planowania i zamówień w Centrum Handlowym Wola Park to przyjazna przestrzeń, gdzie doświadczeni projektanci pomogą w realizacji naszych pomysłów, wyborze odpowiednich rozwiązań dla domu oraz złożeniu i finalizacji zamówienia.

Dziś i w przyszłości, odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania klientów będzie umożliwienie im wyboru najwygodniejszego miejsca i sposobu zakupów. IKEA realizuje te potrzeby między innymi poprzez omnikanałowość, a stoi za tym chęć pomocy w jak najlepszym urządzaniu domowej przestrzeni. Dlatego firma rozwija nowe usługi, takie jak możliwość zdalnego planowania, realizowana zarówno przez pracowników Sklepów, jak i przy użyciu Zdalnego Centrum Obsługi Klienta.

Marka skupia uwagę również na zwiększeniu dostępności oferty online, inwestując w nową infrastrukturę magazynowo-logistyczną. Stale rozwija także usługi stacjonarne, dlatego już 1 sierpnia br. w warszawskim Centrum Handlowym Wola Park otwiera odnowione Studio planowania i zamówień. Celem IKEA jest ułatwianie jak największej liczbie kupujących dostępu do usług planowania oraz zamawiana. Dzięki przystępnym cenom, a także profesjonalnym i zaangażowanym projektantom, współtworzone wraz z klientami projekty m.in. kuchni, sypialni czy garderoby, pomogą spełnić ich marzenia o lepszej przestrzeni w domu.

O nowym Studio planowania i zamówień

Studio planowania i zamówień w Centrum Handlowym Wola Park to 236 m2 odnowionej i zwiększonej powierzchni, na której można obejrzeć jeszcze więcej przykładowych aranżacji kuchennych, mebli z serii METOD czy zobaczyć system szaf PAX.W zmodernizowanym studio można też zapoznać się z wzornikami blatów, frontów, uchwytów, akcesoriów do wyposażenia kuchni i szaf. Klienci mogą umówić się na bezpośrednią konsultację z projektantem poprzez stronę IKEA.pl, dzwoniąc na Domolinię (22 275 00 00) lub bezpośrednio w Studio.

W naszej codziennej pracy dążymy przede wszystkim do poszukiwania rozwiązań, które sprawią, że życie naszych klientów będzie łatwiejsze. Ta wartość towarzyszyła nam również wtedy, kiedy zdecydowaliśmy się na przebudowę dotychczasowego Studia Planowania i Odbioru Towaru IKEA w Centrum Handlowym Wola Park. Nowo otwarte Studio to zupełnie nowy format. Różnice z pewnością zauważą też nasi klienci, którym od lat towarzyszymy podczas projektowania ich wymarzonych wnętrz mieszkań i domów. Studio to przede wszystkim nasza odpowiedź na potrzeby kupujący, którzy na miejscu będą mogli zobaczyć szeroką gamę naszych produktów i rozwiązań, inspirować się nimi i razem z naszymi projektantami przejść komfortowo i profesjonalnie przez cały proces planowania i zakupu. mówi Michał Kowalczyk, Kierownik Studia planowania i zamówień IKEA w Centrum Handlowym Wola Park.

Cieszymy się, że w Centrum Handlowym Wola Park otwarto odnowiony punkt Studia Planowania i Zamówień IKEA. Inwestycja w lokal znajdujący się w  naszym kompleksie handlowym jest dowodem na to, że globalna marka, jaką jest IKEA, widzi u nas duży potencjał. Dzielnice Wola i Bemowo od kilku lat bardzo dynamicznie się rozwijają, a wraz z nową infrastrukturą budowlaną i komunikacyjną, odwiedza nas coraz więcej klientów. Obserwujemy wzrost odwiedzających na poziomie 21 proc. w skali roku, zwłaszcza po otwarciu nowej stacji metra. W naszym centrum nieustannie rozwijamy ofertę i staramy się dostosować do zmieniających potrzeb i oczekiwań klientów. Dlatego nie zatrzymujemy się i będziemy nadal ambitnie realizować naszą misję tworzenia przyjaznego miejsca spotkańmówi Emilia Szkudlarek, pełniąca obowiązki Dyrektorki Centrum Handlowego Wola Park.

Studia Planowania IKEA to teraz Studia planowania i zamówień

Studia Planowania IKEA, które marka wprowadziła w ramach testu jesienią 2021 roku, okazały się być dużym sukcesem, dlatego firma zdecydowała się na wprowadzenie konceptu na stałe do portfolio swoich usług pod nazwą Studio planowania i zamówień IKEA. Studia to miejsca, w których IKEA wraz z projektantami marki oferuje klientom wsparcie w planowaniu ich wymarzonych, domowych przestrzeni. Klienci otrzymują wiedzę i inspirację na temat wyposażenia domu, a wszystko w przystępnej cenie i w łatwo dostępnych lokalizacjach. Istniejące już studia zostaną - podobnie jak to w Centrum Handlowym Wola Park- ujednolicone i dopasowane do wymagań lokalnego rynku, by w jak najlepszej atmosferze mogły odbywać się w nich spotkania z klientami, podczas których będą mogli realizować swoje potrzeby w zakresie urządzania domowych wnętrz. W Studio w Centrum Handlowym w Wola Parku pojaw się więcej inspiracji, miejsc do planowania, wzorników blatów, frontów, uchwytów czy akcesoriów wyposażenia kuchni i szaf. Pozwoli to klientom na jeszcze większy wybór i możliwość spersonalizowanych rozwiązań.

Sklepy i Studia planowania i zamówień IKEA - IKEA / link do mapki

Naszym celem jest nieustanne zwiększanie dostępności IKEA dla naszych klientów. Jednym ze sposobów jest dalszy rozwój środowiska omnikanałowego. Wprowadzamy nowe formaty, ale jednocześnie inwestujemy w nasze sklepy i dotychczasowe miejsca spotkań z klientami. Przykładem jest obecnie realizowana przebudowa hali targowej w naszym sklepie na warszawskim Targówku. Rozwijamy także nasze kanały cyfrowe, takie jak strona www, Aplikacja Mobilna IKEA, czy nowe usługi zdalne. Inwestujemy w nową infrastrukturę logistyczno-magazynową, by zwiększać dostępność naszej oferty dla klientów w całym kraju. Równocześnie zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla klientów jest bezpośredni kontakt z naszymi pracownikami oraz możliwość korzystania z ich doświadczenia oraz obszernej wiedzy w zakresie urządzania wnętrz. Tym bardziej cieszymy się, że oddajmy Państwu wyjątkowe miejsce na mapie IKEA - mówi MałgorzataBochenek, Dyrektorka ds. Rozwoju Biznesu i Transformacji w IKEA Retail w Polsce. I dodaje: Chcemy być bliżej ludzi, zarówno obecnych, jak i przyszłych klientów, dlatego szanse naszego rozwoju widzimy w omnikanałowości, przystępnych cenach oraz pracownikach, którzy są sercem biznesu IKEA.

Więcej informacji o usługach planowania i projektowania w IKEA na stronie IKEA.pl i w Aplikacji Mobilnej IKEA.