Summertime w Parku Ulricha 25.06-27.08

Summertime w Parku Ulricha

Wola Park zaprasza na wspólne spędzanie czasu w letniej strefie w Parku Ulricha. Na sportowo, w rytmie muzyki, z dobrą rozrywką dla dzieci i dorosłych.

Złap oddech i odwiedź nas razem z przyjaciółmi w Parku Ulricha. To wyjątkowe miejsce dla kino maniaków, ceniących chwilę dla siebie i rodzin z dziećmi! Zadbamy o dobre kino, mocne odprężenie i beztroskie zabawy dla najmłodszych!

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i zaplanuj z bliskimi czas w Parku Ulricha!


  
Summertime - Kino letnie

Kino letnie w Parku Ulricha 

W tym roku zaczynamy w ostatni czwartek czerwca. Wybraliśmy dla was trochę hitów. Zaczynamy od House of Gucci a potem będzie jeszcze lepiej.

Kino, jak co roku będzie w naszym parku, leżaki będą na was czekać, w planach jest też otwarta budka z kawą i drobnymi przekąskami. Bo jak kino to i popcorn 😊

Harmonogram filmów:

30.06      „House of Gucci” 
7.07    „Sokół z masłem orzechowym ”
14.07
  „Moje wielkie Greckie Wesele 2”
21.07   „Bridget Jones 3”
28.07
  „Parasite”
4.08
  „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
11.08
  „La La Land”
18.08
  „Ostatnia rodzina”
25.08
  „Ukryte piękno”


W lipcu filmy startują o 21:30, w sierpniu 21:00.

Wstęp wolny.

W razie średniej pogody, seans może być odwołany lub przeniesiony na inny dzień – warto śledzić naszego Facebook'a, aby być na bieżąco.     
Summertime - Joga w parku

Joga wsród drzew i ptaków

Macie ochotę  poranną jogą zacząć dzień?

W każdą sobotę od 2 lipca do 27 sierpnia ćwiczymy asany i rozciąganie w Parku Ulricha o godzinie 9:00

Zajęcia poprowadzą nauczyciele jogi, nie zapomnijcie wziąć maty!
Jak zapomnicie to będziemy mieć, ale wiadomo własna najlepsza 😉

 

   
Summertime - Teatr Katarynka

Teatr na świeżym powietrzu

Zapraszamy do Parku Ulricha wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spektakle Teatru Katarynka w każdą sobotę lipca, o godzinie 11:00

Profesjonalni aktorzy opowiedzą, poprzez zabawę jak w codziennym życiu dbać o środowisko, wplecione zostaną również lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. Spektaklom towarzyszyć będzie wspaniała oprawa muzyczna oraz efekty specjalne.

Kulturalne soboty w Parku Ulricha, repertuar:

2.07.2022, godzina 11:00 - W Miejskiej Dżungli
Spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych. Podkreśla kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, zobaczymy akcje strażaka, Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczy nas jak przechodzić przez ulice. W finale dzieci razem z aktorami budują na scenie instrument z rur PCV, pokazujemy jak z pozoru niepotrzebnych rzeczy można stworzyć coś wartościowego. Poruszamy kwestie ekologii i recyklingu. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie.

W spektaklu stosujemy również efekty specjalne w postaci dymu. Możemy je zastosować jeżeli pozwolą na to warunki 

9.07.2022, godzina 11:00 - Księżniczka Rosa i Klimek
Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu.

Pokazujemy dzieciom jak ważni są dziadkowie, uczymy kultury i szacunku do starszych.

Na zakończenie dzieci otrzymują od nas kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

16.07.2022, godzina 11:00 - Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing 
To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie.

● 23.07.2022, godzina 11:00 - Muzyczne Zoo
Musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Dzieci wzbogacają swoją wiedzę o zwierzętach, poznają ich zwyczaje i odgłosy.

Uczymy, żeby nie oceniać innych po wyglądzie, pokazujemy wartość przyjaźni. Na zakończenie dzieci biorą udział w koncercie finałowym na rzecz ocalenia Zoo.

30.07.2022, godzina 11:00 - Morskie Opowieści
To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu.

Uczymy dzieci jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, zdradzamy tajniki żeglarstwa. Meteorolog Krabs pokazuje jak przepowiadać pogodę z chmur. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny. Prowadzimy również interaktywną lekcję z ratownikiem WOPR.

Na zakończenie dzieci otrzymują od nas kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

To jeszcze nie koniec przygody z kulturą w Parku Ulricha, w sierpniu przygotowaliśmy kolejne odsłony spektakli! Śledźcie nas na Facebook'u i bądźmy w kontakcie, bo już niebawem więcej informacji i dalszy ciąg letniej przygody! 

 

   
Summertime - Jak samodzielnie serwisować rower?

Warsztaty rowerowe

Jak dbać o rower? Jak go naprawić? Otwieramy bezpłatny warsztat rowerowy w Wola Parku. Sprawdzimy stan Twojego roweru, poddamy go niezbędnej regulacji i konserwacji, podpowiemy również jak zadbać o rower, aby jeździło się przyjemnie i bezpiecznie.

Jeśli macie też rower, który zasługuje już na drugie życie to również z nim zapraszamy. Takie rowery naprawiamy i przekazujemy osobom w potrzebie.

Warsztaty poprowadzi Otwarty Warsztat Rowerowy; odbędą się 30 lipca i 27 sierpnia w kontenerze przed Wola Parkiem.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Śledź nas na Facebook'u, informacje o możliwości zapisów już w krótce. 

Do zobaczenia w Parku Ulricha!