Ogrody Ulricha to niepowtarzalna, tętniąca życiem przestrzeń, w której natura odzyskuje swoją pierwszoplanową rolę.

Zanurz się w świecie bujnej roślinności w Parku Ulricha, odkrywaj nowe smaki naszych restauracji w szklarniach i daj się zainspirować kreatywnym wydarzeniom, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

PubQuiz w Ogrodach Ulricha

Spotkanie ze znajomymi, odrobina rywalizacji i duża dawka humoru? Tak, dołącz do wydarzenia PubQuiz, baw się i wygrywaj nagrody!

PubQuiz to gra drużynowa, która swoją formą przypomina popularne teleturnieje, jak „Milionerzy” czy „Jeden z dziesięciu”, a jej głównym założeniem jest odpowiadanie na pytania z różnych kategorii wiedzowych i zdobywanie nagród. W przeciwieństwie do quizów telewizyjnych, w PubQuizie mogą wziąć udział wszyscy goście lokalu wraz ze znajomymi.

Nie bój się rywalizacji i pamiętaj, że nie musisz mieć wiedzy z każdej dziedziny. Po to gramy drużynowo, aby każdy wykazał się w tym, w czym czuje się najlepiej. Jeżeli nie masz swojej drużyny nie martw się i wpadaj na quiz – znajdziemy Tobie drużynę, a Ty poznasz nowych znajomych. Zapisz się już dziś! Wydarzenie płatne: 10 zł

Muzyczne wieczory w Ogrodach Ulricha

Choć karnawał dobiegł już końca, w Wola Parku dalej rozbrzmiewa muzyka. Przez cały marzec w zrewitalizowanych Ogrodach Ulricha na klientów czekają wyjątkowi wykonawcy, którzy w zimne jeszcze wieczory rozgrzeją gości swoją muzyką na żywo.

Jeśli szukasz inspiracji, jak spędzić weekendowy wieczór w marcu – zajrzyj do Ogrodów Ulricha, gdzie w każdy piątek i sobotę od godz. 19.00, na żywo wystąpią wyjątkowi artyści. W tym miesiącu w historycznych szklarniach Ulricha rozbrzmiewać będzie muzyka z całego świata, ale też z każdego gatunku. Począwszy od muzyki elektronicznej i klubowej, po funkowo-soulowe rytmy inspirowane muzyką afrykańską. W marcu po raz pierwszy wystąpi też zagraniczny artysta.

Harmonogram występów na żywo w marcu 2023 r. w Ogrodach Ulricha:

Muzyka na żywo w Ogrodach Ulricha – line-up marzec 2023
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 1
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 2
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 3
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 4
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 5
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 6
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 7
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 8
Wydarzenia w Ogrodach Ulricha - zdjęcie 9

  

Początki Ogrodów sięgają XIX wieku, kiedy rodzina Ulrichów stworzyła tu unikalną, ogrodniczą przestrzeń. Od hodowli kwiatów, aż po pierwsze, żelazne szklarnie, w których hodowano egzotyczne owoce i tropikalną roślinność. Przestrzeń ta służyła nie tylko uprawie roślin, lecz również edukacji i odpoczynku wśród nietypowego dla Warszawy krajobrazu.

szklarnie 1
szklarnie 2

  

Ogrody Ulricha szybko stały się ulubionym miejscem rekreacji mieszkańców tej części Warszawy. Jednak w drugiej połowie XX wieku, po śmierci ostatniej właścicielki, upaństwowienie przedsiębiorstwa przyczyniło się do jego stopniowego upadku i ostatecznie zostało zlikwidowane.

W 2002 roku rozpoczęła się w tym miejscu budowa Centrum Handlowego Wola Park, a rok później zabezpieczono także zabytkowe miejsca znajdujące się na terenie Centrum. W 2021 rozpoczęto natomiast kompleksową rewitalizację Ogrodów Ulricha, na które składają się Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Dzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata.

Obecnie historię Ogrodów Ulricha można prześledzić na wystawie znajdującej się w szklarni gastronomicznej. Zachęcamy do lektury!

Park Ulricha

Park Ulricha

Jeszcze więcej przestrzeni do spacerowania i wypoczynku w otoczeniu natury! Dawny Park pokazowy Ulrichów jest teraz nie tylko większy, ale również przybyło mu drzew. Dodatkowo, unikalne podświetlenie zieleni nada parku czarującego klimatu a ekologiczna sieć kanalizacji będzie wykorzystywała zaoszczędzoną wodę do podlewania roślin.
Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych - z myślą o nich przygotowaliśmy ekscytujący plac zabaw, wkomponowując go w otaczającą naturę. Zachwyć się Parkiem Ulricha w nowoczesnej, przearanżowanej odsłonie i zrelaksuj w otoczeniu starych, wysokich drzew.

Szklarnie

Pierwsza w Warszawie żelazna szklarnia przeznaczona do uprawy ananasów, powstała tu w 1835 r., była prawdziwą sensacją! Dziś szklarnie również zaskakują, tym razem zarówno ciekawą przestrzenią jak i bogatą ofertą. Szklarnia zachodnia zapełniła się lokalami gastronomicznymi z różnorodną i zdrową żywnością. Szklarnia wschodnia mieści salę zabaw Fikołki.

Szklarnie
Willa Ulricha

Willa Ulricha

Niegdyś miejsce zamieszkania rodziny Ulrichów, dziś Willa powraca w swoim pierwotnym, dostojnym kształcie. Miejsce otworzy się na nowo jako przestrzeń gastronomiczna i rekreacyjna o nieformalnej, twórczej atmosferze. Poczuj arystokratyczny wdzięk murów Willi Ulricha i daj się zaskoczyć oryginalnym smakom naszych restauracji! Willa Ulricha powita gości już na wiosnę 2024.

Zielona Chata

Dawny dom pracowników zakładów ogrodniczych Ulricha. Karczma działająca tu przed renowacją Ogrodów powróci do swojej oryginalnej formy, zabierając nas w podróż do początków XIX wieku, gdy ogrodnicy po ciężkim dniu pracy zasiadali do wspólnego posiłku i biesiadowali. Nowa restauracja mieszcząca się w Zielonej Chacie powita pierwszych gości na wiosnę 2024.

Zielona Chata

Jesteśmy tuż przed budynkiem Wola Parku!

Do Ogrodów Ulricha dojedziesz szybko i komfortowo korzystając z komunikacji miejskiej lub samochodem.

Bezpłatny parking dostępny jest przed budynkiem Wola Parku między sklepem Castorama a Ogrodami Ulricha.


METREM

Teraz do Wola Parku dojedziesz bezpośrednio metrem, linią M2 stacja Ulrychów.

  
AUTOBUSEM

ul. Górczewska, przystanek: Metro Ulrychów
Linie: 167, 171, 190, 249 i 523

  
AUTEM

Bemowo, Wola, Śródmieście - dojazd ulicą Górczewską