Summertime - Gra w bule

Gra w bule

Organizatorem wydarzenia ‘Bule dla mieszkańców Woli’ jest  nowa sekcja KS GROMU – Petanque. Składa się z ponad 15 zawodników zarejestrowanych w Polskiej Federacji Petanque. Poprowadzą oni warsztaty z gry w bule, na których jest możliwość nauczenia się tej dyscypliny sportu od podstaw. Projekt ten współfinansuje m.st. Warszawa dzielnica Wola. Warsztaty są skierowane dla osób w każdym wieku - od przedszkolaka po seniora. Uczestnicy będą mogli poznać zasady gry, techniki poprawnego rzutu, sztukę nadawania rotacji kuli podczas rzutu oraz wziąć udział w końcowym turnieju.

Szkolenia odbędą się w dniach: 10.08, 17.08, 24.08, 31.08, 07.09, 14.09, 21.09, 28.09, 05.10.2022 r. w godzinach 16:30-19:30 na polance w Parku Ulricha przy Wola Parku. Wzięcie udział w wydarzeniu jest bezpłatne. Przyjdź i spędź z nami bulowe środy!

Czy wiesz że…  Petanque, czyli potocznie bule, to gra znana na całym świecie - popularna szczególnie w południowej Francji. Jest to jedna z najliczniejszych dyscyplin sportowych świata, a urzeka swoich odbiorców wymaganiem od graczy spokoju, opanowania i skupienia, jednocześnie dawania adrenaliny i rywalizacji. Jej nazwa pochodzi od słów prowansalskich ped tanco (fr. pieds tanqués: „stopy razem”), ponieważ podczas rzutu obie stopy gracza muszą znajdować się wewnątrz wcześniej nakreślonego na placu niewielkiego koła.