Summertime - Teatr Katarynka

Teatr na świeżym powietrzu

W każdą sobotę, zapraszamy do Parku Ulricha wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spektakle Teatru Katarynka.

Profesjonalni aktorzy opowiedzą, poprzez zabawę jak w codziennym życiu dbać o środowisko, wplecione zostaną również  lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem.

Spektaklom towarzyszyć będzie wspaniała oprawa muzyczna oraz efekty specjalne.

Kulturalne soboty w Parku Ulricha, repertuar:

W Miejskiej Dżungli – 2.07.2022, godzina 11:00

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych. Podkreśla kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, zobaczymy akcje strażaka, Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczy nas jak przechodzić przez ulice. W finale dzieci razem z aktorami budują na scenie instrument z rur PCV, pokazujemy jak z pozoru niepotrzebnych rzeczy można stworzyć coś wartościowego. Poruszamy kwestie ekologii i recyklingu. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie.

W spektaklu stosujemy również efekty specjalne w postaci dymu. Możemy je zastosować jeżeli pozwolą na to warunki

Księżniczka Rosa i Klimek – 9.07.2022, godzina 11:00

Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu.

Pokazujemy dzieciom jak ważni są dziadkowie, uczymy kultury i szacunku do starszych.

Na zakończenie dzieci otrzymują od nas kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing – 16.07.2022, godzina 11:00

To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie.

Muzyczne Zoo – 23.07.2022, godzina 11:00

Musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Dzieci wzbogacają swoją wiedzę o zwierzętach, poznają ich zwyczaje i odgłosy.Uczymy, żeby nie oceniać innych po wyglądzie, pokazujemy wartość przyjaźni. Na zakończenie dzieci biorą udział w koncercie finałowym na rzecz ocalenia Zoo.

Morskie Opowieści – 30.07.2022, godzina 11:00

To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu.

Uczymy dzieci jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, zdradzamy tajniki żeglarstwa. Meteorolog Krabs pokazuje jak przepowiadać pogodę z chmur. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny. Prowadzimy również interaktywną lekcję z ratownikiem WOPR.

Na zakończenie dzieci otrzymują od nas kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

Do zobaczenia w Parku Ulricha!