Jesteśmy w klubie przyjaciół budowy metra

JesteśMY w klubie przyjaciół budowy metra!

W najbliższą sobotę na terenie Wola Parku wykonawca warszawskiego metra uchyli rąbek tajemnicy na temat najważniejszej inwestycji w mieście! Najmłodsi mieszkańcy będą mogli poznać tajniki dotyczące drążenia tuneli, a ich rodzice porozmawiać z ekspertami na temat planowanych etapów budowy. 

W oczekiwaniu na budowę stacji, która połączy Wola Park z resztą Warszawy, wykonawca metra – firma Gülermak postanowiła przybliżyć klientom proces jego budowy. Najmłodsi majsterkowicze podczas zajęć kreatywnych dowiedzą się jak wyglądają i działają maszyny pracujące przy budowie metra, w tym maszyna drążąca TBM, a także zaprojektują i wykonają własne modele. Dodatkowo, młodzi paleontolodzy nauczą się o słoniu leśnym, którego kości odkryto podczas budowy warszawskiego metra. Zajęcia pobudzą wyobraźnię dzieci i pogłębią rozumienie miasta, w którym mieszkają. Będzie to także okazja dla rodziców, aby porozmawiać z przedstawicielami firmy Gulermak i dowiedzieć się więcej na temat planowanych etapów budowy w ich najbliższej okolicy. 

Stoisko dla dzieci oraz punkt informacyjny powstanie w najbliższą sobotę 26 października na 1. piętrze Wola Parku, obok sklepu TK Maxxx. Animatorzy i eksperci będą dostępni w godzinach 11:00 – 18:00.