Wola Park - Mamy Zielone Pojęcie

MaMY Zielone Pojęcie w Wola Parku

MaMY Zielone Pojęcie to cykl, w ramach którego organizujemy szereg wydarzeń w duchu idei Zero Waste. Dobrana przez nas tematyka ma od najmłodszych lat wpajać dzieciom troskę o planetę i przyzwyczajać je do dbania o najbliższe otoczenie. Poszanowanie klimatu oraz zdrowe i zrównoważone życie to podstawy naszej strategii. To wartości, które w Wola Parku cenimy szczególnie i stale wplatamy w nasze działania. Spotkania w ramach tej serii będą szansą na pozyskanie i poszerzanie swojej wiedzy z zakresu ekologii. Zajęcia pomogą wypracować zdrowe nawyki i będą źródłem ciekawych lifehacków.

W każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca zapraszamy na spotkania i zajęcia warsztatowe z Sylwią Majcher, ekspertką w dziedzinie Zero Waste, inspirujące rozmowy ze specjalistami z zakresu zrównoważonego stylu życia oraz twórcze zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Ponadto, każdego miesiąca będziemy Wam udostępniać miejsca, w których możecie za darmo wymieniać się rzeczami oraz naprawiać różne niesprawne przedmioty. W ramach współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste na terenie naszego Centrum Handlowego stanie Givebox i tematyczna Kawiarenka Naprawcza.

W najbliższy weekend: 
14 września będziemy wymieniać się przetworami, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zapasami na zimę do zostawienia ich w naszym mobilnym Giveboxie. Dodatkowo, do dyspozycji naszych gości będą specjaliści, którzy postarają się naprawić sprzęt rowerowy i będą przekonywać, że warto tchnąć drugie życie w nasze ulubione przedmioty.

Aspirujących szefów kuchni zapraszamy na sporą garść inspiracji od Sylwii Majcher. Uczestnicy warsztatu przygotują konfitury z warzyw i owoców, których nie powstydziłyby się nasze babcie. Dociekliwi będą mogli posłuchać rozmowy z ekspertem z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste i dowiedzieć się, jak efektywnie dbać o środowisko, a najmłodsi rozwijać swoje umiejętności plastyczne!

Pamiętaj, że na warsztaty wymagana jest rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj.

Rejestracja online na zajęcia trwa od 5 do 2 dnia przed datą warsztatów. Możliwe jest również zapisanie się poprzez formularz papierowy w Punkcie Informacyjnym w Wola Parku dzień przed i w dniu wydarzenia.

Dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniach pod opieką osoby dorosłej.

Miejsce:
Zajęcia odbywają się na poziomie 1 w okolicach sklepu TK Maxx.

Regulamin warsztatów

Oferta ważna do