June 11, 2024

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Zabawy

Dołącz do Wola Parku i Ingka Centres w obchodach Międzynarodowego Dnia Zabawy, który przypada na 11 czerwca. Ten wyjątkowy dzień, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, podkreśla znaczenie zabawy w rozwoju i dobrostanie dzieci oraz społeczności na całym świecie. Przy wsparciu światowych marek, takich jak Ingka Centres, LEGO, Mattel, Nike i wielu innych organizacji zajmujących się prawami dziecka, ten dzień ma na celu zaangażowanie milionów dzieci, rodziców, nauczycieli i decydentów.

Naszym celem w Ingka Centres jest poprawa codziennego życia wielu ludzi. Wierzymy, że zabawa ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia jednostek i rodzin. Niestety, nasze badania pokazują, że połowa rodziców spędza mniej niż cztery godziny tygodniowo na zabawie z dziećmi, a aktywne życie zawodowe często przeszkadza we wspólnym spędzaniu czasu.

Zabawa to nie tylko rozrywka; to kluczowa przestrzeń do nauki i rozwoju. To ona rozwija kreatywność, współpracę i zdolność do adaptacji. Poprzez zabawę, dzieci odkrywają świat i swoje miejsce w nim, wzmacniając przyjaźnie i więzi społeczne. Wyposaża je również w siłę emocjonalną, niezbędną do stawiania czoła wyzwaniom w dorosłym życiu.

Zapraszamy Was do dołączenia do tej inicjatywy poprzez promowanie zabawy w naszych społecznościach. Twórzmy środowiska, w których priorytetem będzie zabawa, zapewniając każdemu dziecku możliwość czerpania z niej emocji i nauki.