March 23, 2023

Jesteście mile widziani

Psyjaciele w Wola Parku

Chodzenie z psem do centrum handlowego może być przyjemnym i bezproblemowym doświadczeniem, jeśli właściwie przygotujemy psa i będziemy przestrzegać pewnych zasad.

Oto kilka porad:

1. Czy Fafik może wejść?

W Wola Parku wszystkie (prawie – poza psami ras figurujących w wykazie ras agresywnych) miłe pieski są mile widziane! Z psem prowadzonym na smyczy możesz poruszać się po pasażach oraz wchodzić do sklepów, które oznaczone są specjalną naklejką „Jesteście mile widziani. Psyjaciele w Wola Parku”. Z psem możesz też zjeść w strefie gastronomicznej, szukaj naklejek w kształcie psich kostek z hasłem „Strefa przyjazna psom” i spożywaj posiłek tam, żeby Twój pies nie przeszkadzał innym klientom. 

Zastanów się jednak czy pobyt w centrum handlowym będzie komfortowy dla Twojego pupila. Psy bardziej wrażliwe mogą poczuć się przytłoczone ilością ludzi lub hałasem. Wspólne spacery powinny być dobrą zabawą zarówno dla opiekuna jak i psa, więc pomyśl czy Twój Fafik poczuje się dobrze w takiej przestrzeni. 

Jeśli nie masz pewności, to zapraszamy Was na spacer do naszego parku – możecie tam wprowadzić swojego psa na smyczy, na pewno spodoba Wam się zielone otoczenie. Pamiętaj proszę, żeby posprzątać po swoim podopiecznym, jeżeli nie masz przy sobie torebek na odchody, w naszym infopunkcie możesz taką torebkę otrzymać.  

2. Przygotuj swojego psa!

Przyzwyczajaj psa do dźwięków i przestrzeni galerii. Wybierz się na krótkie wizyty do Wola Parku, zaczynając od terenów zielonych dookoła, następnie przechodząc do wejścia, a na sklepie zoologicznym kończąc! Stopniowe oswajanie psa z bodźcami obecnymi w centrum handlowym (muzyka, światła, większe skupiska ludzi) pozwoli Wam na przyjemne wspólne zakupy, a nagroda w postaci przysmaka czy nowej zabawki będzie świetnym zwieńczeniem wycieczki :)

3. Smycz, szelki, obroża?

Po Wola Parku prowadź psa zawsze na smyczy przypiętej do obroży lub szelek. Wybierzsmycz prostą zamiast automatycznej, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego psa. Zapomniałeś zabrać smyczy? Możesz ją wypożyczyć w infopunkcie. Jeśli Twój pies chodzi na co dzień w kagańcu, to pamiętaj o tym, że powinien być to kaganiec fizjologiczny czyli taki, w którym pies może swobodnie dyszeć, pić wodę i zjeść podany smakołyk. Jeśli masz małego psa, możesz zdecydować się na noszenie go w torbie dla psów, co zmniejszy ryzyko niezauważenia go przez innych odwiedzających i przypadkowego nadepnięcia na łapkę. Ponadto psiak doceni możliwość obserwacji otoczenia z wyższego punktu widzenia :) Wybierajcie windę lub schody klasyczne zamiast ruchomych - te ze względu na swój mechanizm mogą być niebezpieczne dla psa.

4. Co może się przydać?

Przydane akcesoria, które warto zabrać ze sobą na spacer do galerii, to m.in. smycz, worki na psie sprawki, kaganiec, smakołyki, ulubiona zabawka Twojego pupila oraz psi bidon na wodę. Zapominalscy opiekunowie mogą otrzymać woreczki oraz wypożyczyć smycz i miskę na wodę z infopunkcie.

5. Dobre maniery

Pamiętaj, że Wola Park odwiedza dużo ludzi, więc ważne jest, aby zwrócić uwagę na komfort swojego psa. Omijaj większe grupy ludzi i biegające dzieci, a jeśli Twój pies nie lubi być głaskany przez obce osoby, nie bój się kulturalnie i stanowczo odmówić kontaktu z Twoim psem. Savoir vivre działa w obie strony, więc dbaj o to, aby pupil nie podchodził nieproszony do innych ludzi, a gdy psu zdarzy się wpadka czystości, zgłoś sytuację personelowi sprzątającemu. Chodzenie z psem po Wola Parku może być udanym przedsięwzięciem dla Ciebie i Twojego psa. Ważne jest jednak, aby dobrze przygotować swojego psa i przestrzegać zasad, aby wizyta w galerii była komfortowa dla wszystkich.

Autorką tekstu jest psia ekspertka:
Jagoda Anczarska, behawiorystka i trenerka psów,
właścicielka Szczekajmy w tym samym kierunku
www.szczekajmy.pl