Sustainability_Main Banner

Mamy Zielone Pojęcie

„Mamy zielone pojęcie” to cykl, który realizujemy od 3 lat. W jego ramach podejmujemy szereg inicjatyw w duchu idei zero waste. Mnóstwo inspirujących warsztatów i usługi w postaci wymiany ubrań oraz kawiarenki naprawczej, które pozwalają wdrażać w życie codzienne postawę zrównoważonego rozwoju, pozyskać i poszerzać wiedzę z zakresu ekologii. Chcemy pomagać Wam wypracować zdrowe nawyki i podpowiadać ciekawe life-hacki. Dobrana przez nas tematyka ma od najmłodszych lat wpajać troskę o planetę i przyzwyczajać do dbania o najbliższe otoczenie.

Dotychczas głównym punktem akcji były warsztaty zero waste. W czasie pandemii, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zainteresowanych inicjatywą, byliśmy zmuszeni zmienić formułę działania. Przygotowaliśmy eko-wystawę inspirowaną polską sztuką ludową oraz specjalnie przygotowane witryny.

„Pająki miejskie” to instalacja artystyczna przygotowana z odzyskanych 150 000 słomek, autorstwa Patki Smirnow. Żeby zachęcić warszawiaków do dbania o środowisko oraz życia w duchu idei zero waste, przygotowaliśmy także 4 witryny sklepowe z ekologicznymi ciekawostkami.