Past event
Nov 18, 2023

Drugie urodziny Współdzielnika

Świętuj z nami!

18 listopada Współdzielnik rozkwitnie w nowej odsłonie!

Po remoncie Współdzielnik będzie bardziej przyjazny, inspirujący i ekologiczny. Tworzymy przestrzeń na więcej dyskusji klimatycznych, spotkań kulturalnych i wydarzeń edukacyjnych.

Nowe otwarcie zbiega się w czasie z drugimi urodzinami i chcemy, żebyście świętowali je razem z nami, oczywiście w duchu zero waste! O 12:00 otwieramy drzwi i zaczynamy dzień pełen atrakcji i warsztatów.

PROGRAM URODZIN

12:00 – OFICJALNE OTWARCIE: przywitanie gości

12:30-20:00 – rozgrywki Ekopoly czyli współdzielnikowa wersja dobrze znanego Monopolu. Zagraj i poznaj Współdzielnik. Rozgrywki będą trwały cały dzień. Każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił.

12:30-14:00 – Trash walk czyli sąsiedzki spacer w poszukiwaniu skarbów na śmietnikach. Śmieciarka jedzie to nie jedyne miejsce, gdzie można znaleźć coś naprawdę wyjątkowego. Spacer poprowadzi Paweł Żukowski – artysta sztuk wizualnych i aktywista. Współautor (obok Małgorzaty Halber) wystawy „Zbędne życia”, stworzonej z kompulsywnie zbieranych śmietnikowych fantów.

12:30-14:00 – Koło Gospodyń Miejskich – prezentacja klubu Współdzielnika, skupionego wokół kolektywnego dziergania i haftu.

12:30-14:30 – Warsztat: Fast fashion inaczej: Nie kupuj! Naucz się jak ekspresowo przerabiać ubrania bez szycia.

12:30-14:30 – Warsztaty: Sztuka od kuchni: zrobimy ozdobne mandale gipsowe. Do ich wykonania wykorzystamy przeterminowaną żywność (ziarna, kasze, orzechy, przyprawy, itp.). Macie produkty po terminie ważności? Weźcie je ze sobą!

14:15-16:00 – Herbata po obiedzie: czas dla sąsiadów na sieciowanie i poznawanie się. Dodatkowo eko-kalambury i eko-bingo dla odważnych.

14:45-16:15 – Warsztat: koronkowa robota – lampiony ze słoików: przy użyciu koronek, sznurków, włóczek i materiałów zamieniamy zwykłe szklane słoiki na jesienne lampiony. To może być też początek przygotowań do Świąt!

16:15-18:15 – Warsztat: Pająki szczęścia (słomkowe mobile): Wspólnie wykonamy słomkowe ozdoby, które zawisną wśród nowych dekoracji Współdzielnika i upiększą przestrzeń. Dzielmy się szczęściem, dzielmy się umiejętnościami.

16:30-18:15 – Warsztat: Zielony decoupage: będziemy dekorować doniczki.

16:30-18:30 – Warsztat: Jeans jak malowany: będziemy ozdabiać jeansowe kurtki i jeansowe ubrania farbami do tkanin. Masz ulubione ubranie, które chcesz upcyklingować? Weź je ze sobą!

18:30-20:00 – NATURALNIE, ŻE KLIMAT! inauguracja cyklicznych spotkań klimatycznych podczas których będziemy poruszać najważniejsze tematy związane z ekologią i klimatem.