1 styczeń - 31 grudzień, 2018

Nowe życie Szklarni Ulricha

Wola Park rozpoczął rewitalizację szklarni. Dzięki inwestycji zabytkowe obiekty staną się nowym, ciekawym punktem na mapie Warszawy. Szklarnie będą spełniać trzy funkcje: społeczną, edukacyjno–rozrywkową oraz gastronomiczną. 


Dzięki współpracy z konserwatorem zabytków oraz po uzyskaniu wszystkich prawomocnych pozwoleń na budowę, Centrum może tchnąć nowe życie w opustoszałe szklarnie. Zmodernizowane budynki uatrakcyjnią przestrzeń miejską oraz życie mieszkańców Woli i Warszawy. Wiosną 2018 roku Odwiedzający Wola Park będą mogli korzystać m.in. z nowych kawiarni i restauracji. Szklarnie będą też atrakcyjną przestrzenią do sąsiedzkich spotkań. 

W nawiązaniu do tradycji miejsca, nowe szklarnie nawiązywać będą swoim wyglądem do tych sprzed lat. Celem projektu jest nadanie jednolitej stylistyki oraz wprowadzenie jak największej ilości zieleni. Inwestycja zakłada również rewitalizację terenów zewnętrznych tj. od placu z fontanną, aż do ulicy Górczewskiej. Zmodernizowana zostanie też Willa Ulricha, w której w 2017 roku otworzy się restauracja.