Dzieje się na Woli - spotkania

Zapraszamy na sierpniowe spotkania i spacery na Woli! 


Jewish Heritage in Warsaw - porządkowanie cmentarza żydowskiego + wykład


Data: 17 Sierpnia 2017, czwartek
Godzina rozpoczęcia: 10:00

"Jewish heritage in Warsaw"
Międzynarodowy projekt porządkowania cmentarza żydowskiego przy ul. Okopowej w Warszawie.


Program:
17.08 (czwartek) 
godz. 10.00-16.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.
godz. 18.30 - Prezentację pt. “Żydowska kultura na ulicach współczesnej Warszawy” wygłosi Julia Maria Koszewska, członkini Europejskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich, doktorantka UW specjalizująca się w polityce wobec pamięci ze szczególnym uwzględnieniem kwestii żydowskich w Polsce. Hobbystycznie zapalona wikipedystka i współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”.
Miejsce: Cafe Żytnia przy ośrodku Caritas, ul. Żytnia 1A 
Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.

18.08 (piątek)
godz. 9.00-13.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.
godz. 19.00 - Prezentację pt. “Formy ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą” wygłosi Krzysztof Berg z Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych MKiDN. Pasjonat Ukrainy, na której spędził 9 miesięcy w 2016r. realizując unijne projekty związane z decentralizacją, edukacją i historią.
Miejsce: Klub Inteligencji Katolickiej ul. Freta 20/24A (Wejście za klasztorem oo. Dominikanów od strony oficyny kamienic przy ul. Freta).
Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.

20.08 (niedziela)
godz. 10.00-16.00 - wspólne porządkowanie cmentarza żydowskiego z udziałem uczniów Niezależnego Liceum im. Jakuba Kołasa w Mińsku.

21.08 (poniedziałek)
godz. 10.00-16.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.
godz. 18 - mecz piłki nożnej - gim nr 47 ul. Grenady 16. Zachęcamy do zgłaszania się wcześniej!

22.08 (wtorek)
godz. 10.00-16.00 - wspólne porządkowanie cmentarza żydowskiego z udziałem uczniów Niezależnego Liceum im. Jakuba Kołasa w Mińsku.
Godz. 18.30 - Spotkanie z Rabinem w Synagodze im. Nożyków, ul. Twarda 6 (ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres wolontariat@dziedzictwo.org)
godz. 21 - Dyskusja z uczestnikami projektu “Dziedzictwo kulturowe, szanse, wyzwania i zagrożenia we współczesnej Europie”
Miejsce: gimnazjum nr 47 ul. Grenady 16

23.08. (środa)
godz. 10.00-16.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.

Przez tydzień grupa 18 wolontariuszy z różnych krajów będzie porządkowała cmentarz żydowski. Oprócz porządkowania w programie przewidzieliśmy spotkania dyskusyjne, wykłady oraz spacery tematyczne związane z zapomnianą kulturą żydowską w Warszawie. Projekt odbędzie się w języku angielskim.

Zachęcamy do dołączenia do grupy podczas i po porządkowaniu: to dobra okazja by odkryć cmentarz żydowski na nowo, zrobić coś pożytecznego, poznać nowych ludzi i miło spędzić czas :)

Zapisy odbywają się przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSet-qGgshAS-7TGD_BGBpjSul055nDmB9iTtUKs0gTK-bnbEA/viewform

Holiday Family Barbeque Sunday


Data: 20 Sierpnia 2017, niedziela
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Miejsce: OtW-arte Latem, Burakowska 14


Lato w mieście? Lubimy to! Zero korków, w sklepach wyprzedaże, a w powietrzu cudna atmosfera beztroski. Do szczęścia brakuje tylko grilla z przyjaciółmi? To już nie problem! Bierzcie, na co macie apetyt i wpadajcie do nas - wypasionego grilla udostępnimy Wam zupełnie za darmo! No dobra, za dobre słowo, w końcu w życiu nie ma nic za darmo ;) Nie zabraknie autorskich lemoniad i kosmicznych ciast naszej Zuzy, leżaczków, paletek do badmintona ani… sprawdźcie sami!

Źródło: 4free.waw.pl

Widzimy się na podwórku, czyli sąsiedzki festiwal gier i zabaw


Data: 20 Sierpnia 2017, niedziela
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Miejsce: Burakowska 14 


Po raz kolejny, zapraszamy Was na aktywną niedzielę na naszym podwórku, gdzie odbędzie się sąsiedzki festiwal gier i zabaw, czyli możliwość spędzenia dnia w gronie rodziny i przyjaciół. Poszukiwacze oryginalnych miejsc i weekendowi spacerowicze – koniecznie odwiedźcie Burakowską 14! Czeka na Was prawdziwe lato w mieście!

W godz. 12:00-18:00, Burakowska 14 zaprasza okolicznych mieszkańców i sąsiadów, rodziny z dziećmi i pupilami, znajomych i przyjaciół na wyjątkowe spotkanie na swoim podwórku. Tego dnia będzie na Was czekać moc atrakcji sportowych tj.:
• siatkówka plażowa
• miniboisko do piłki nożnej
• tor do gry w bule
• badminton

Oprócz tego znajdziecie na miejscu specjalny podręcznik podwórkowy, który przypomni uczestnikom gry i zabawy sprzed lat – na terenie podwórka znajdzie się 30 instrukcji różnych gier i zabaw tj.:
• klasy
• skakanie w gumę
• berek kucany
• zbijany
• ciuciubabka
• chodzi lisek koło drogi
• ślimak
• i wiele, wiele innych
Starsi będą mogli przypomnieć sobie swoje dzieciństwo, a młodsi poznają na nowo magię podwórkowych historii.

Czy to już wszystko? Do szczęścia brakuje tylko… czegoś na ząb? A może macie ochotę na piknik albo grilla z przyjaciółmi? To już nie problem! Możecie wziąć wszystko na co macie apetyt – na miejscu znajdziecie sprzęt grillowy, z którego śmiało możecie skorzystać. A do tego łakocie, pyszne lemoniady i inne napoje, które serwować będzie bar OtW-arte Latem.

WSTĘP WOLNY!

Źródło: 4free.waw.pl

Pozbywamy się negatywnych nawyków, otwarte spotkanie dla dorosłych


Data: 22 Sierpnia 2017, wtorek
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Miejsce: Otwarta Kolonia - Wolskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 15 


Na tym spotkaniu, za pomocą różnych metod, dostaniesz możliwość, aby usprawnić proces porzucania negatywnych nawyków.

Nawyki z którymi będziemy w stanie sobie poradzić to:
- uzależnienia psychiczne
- uzależnienia fizyczne
- różnego rodzaju negatywne myśli

Pracujemy również nad:
- problemem odkładania działań na później
- brakami związanymi ze zbyt małą ilością działań wykonywanych w różnych obszarach

Będziemy prowadzić otwarte rozmowy.
Będzie możliwość poznania innych uczestników.
Spotkanie będzie trwało w godzinach 17:00 - 19:00

Wydarzenie jest darmowe i przeznaczone dla osób dorosłych.
W celu dostosowania ilości uczestników do wielkości sali proszę o zapisanie się wysyłając e-mail na ten adres: improzwoj@gmail.com

Źródło: wck-wola.pl