Dzieje się na Woli - kultura

Zapraszamy na sierpniowe i wrześniowe spotkania z kulturą na Woli!

Gdzie jest Zip Coon?


Data: 31 Sierpnia 2017, czwartek
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Miejsce: BABKA do wynajęcia, ul. Młocińska 5/7 


30 oraz 31 sierpnia o godz. 19.00 w ramach cyklu BABKA NA LATO - KULTURALNA BABKA by B - SIDES zapraszamy na spektakl "Gdzie jest Zip Coon?" w reż. Agaty Baumgart.

Są różne śmieszne i nieśmieszne rzeczy.
Wszyscy mamy prawo do śmiechu i do odrobiny rozrywki.
A co jeśli żart przybierze formę ekstremalną, w której zaczyna być czymś więcej niż żartem? Formę, w której staje się mechanizmem przykrywającym przemoc i usprawiedliwiającym wyzysk. A może przeciwnie – narzędziem rozbrajającym opresję?
Minstrel show to konwencja teatralna, która powstała w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. U szczytu popularności minstrele wystawiane były w największych teatrach. Ukazywały one w żartobliwy sposób życie niewolników na plantacji. Do występu aktorzy malowali sobie twarze czarną farbą – blackface – co dziś uznane jest za akt rasizmu i prawnie zakazane.
O czym zrobilibyśmy dzisiaj minstrel? Jaką sprawę chcielibyśmy nim załatwić?

WSTĘP WOLNY

Źródło: 4free.waw.pl

Kino Letnie na placu Europejskim: Kontrolerzy


Data: 31 Sierpnia 2017, czwartek
Godzina rozpoczęcia: 21:30
Miejsce: Plac Europejski 


W ostatni dzień sierpnia (31.08) na placu Europejskim zostanie wyświetlony węgierski film „Kontrolerzy”. Bulcsu, kontroler budapesztańskiego metra, spędza całe dnie w podziemnych tunelach, które stały się dla niego nie tylko miejscem pracy, ale
i domem. Pewnego razu spotyka w nich kobietę, która odmienia jego życie. Mroczne korytarze, tajemnicze zaginięcia oraz baśniowa symbolika – to wszystko tworzy niezwykłą mieszankę thrillera i dramatu.
Wstęp wolny.

Źródło: 4free.waw.pl


Letnia Scena VooDoo: The Wall, Specjaliści & Dispelled Reality


Data: 01 Września 2017, piątek
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Miejsce: VooDoo Club, Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A 


Zapraszamy na koncerty z serii Letnia Scena VooDoo Club! 

Zagrają:
- The Wall
- Specjaliści rock band
- Dispelled Reality


Koncerty odbędą się na scenie w naszym ogródku gdzie znajduje się też nasz Grill Bar!

Wstęp: free!
Otwarcie: 18:00
Start koncertów: 19:00

W przypadku złych warunków atmosferycznych gramy w środku na stage 2.

Źródło: 4free.waw.pl

Laterna magica po raz ostatni – seans z muzyką na żywo


Data: 01 Września 2017, piątek
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Miejsce: Burakowska 14 


Burakowska 14 ma przyjemność zaprosić Was na ostatni taki wieczór w Laterna Magica! Na zakończenie cyklu pokazów filmów niemych z muzyką na żywo zaprezentujemy:

BUSTER KEATON, „The haunted House”, 1921
BUSTER KEATON, „Hard luck”, 1921
CHARLIE CHAPLIN, „Charlie i Fatty bawią się”, 1914
CHARLIE CHAPLIN, „Charlie królem”, 1914
LAUREL & HARDY, „Our wife”, 1931 

Taper: Maestro Henry Kurkiewicz 
Partnerem projekcji jest Akademia Filmowa

Źródło: 4free.waw.pl

Koncert Patryka Skoczyńskiego


Data: 01 Września 2017, piątek
Godzina rozpoczęcia: 20:00
Miejsce: Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II 57 


1 września o godz. 20.00, na zakończenie wakacji, które oczywiście, miną zbyt szybko, zapraszamy na wyjątkowy koncert wybitnego muzyka. 

Tym razem na naszej muzycznej scenie zagości Patryk Skoczyński, finalista The Voice of Poland. 
20-letni muzyk, z pięknym uśmiechem i niesamowitym głosem na pewno będzie miłym akcentem na zakończenie letnich wyjazdów. Wstęp wolny!

Źródło: 4free.waw.pl

Simple Tales - Szymon Nidzworski i Aleksander Dębicz


Data: 01 Września 2017, piątek

Godzina rozpoczęcia: 20:00


Burakowska 14 ma przyjemność zaprosić na recital duetu w składzie: Szymon Nidzworski - saxophonist, Aleksander Dębicz -composer (fortepian).

SIMPLE TALES
„Simple Tales” to spontanicznie wymyślone i opowiedziane muzyczne historie. Saksofonista Szymon Nidzworski i pianista Aleksander Dębicz po raz pierwszy spotkali się ze sobą w studiu nagraniowym, w którym bez żadnego przygotowania zarejestrowali kilkanaście całkowicie spontanicznych improwizacji. Tak powstałe utwory artyści zamieścili w Internecie. Improwizacje stały się dla muzyków punktem wyjścia do skomponowania programu, który prezentują na koncertach. „Simple Tales” jest więc poza wszystkim innym historią wzajemnego poznania.

Partner wydarzenia jest Wineonline

Źródło: 4free.waw.pl

Koncert z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej


Data: 03 Września 2017, niedziela
Godzina rozpoczęcia: 16:00
Miejsce: Amfiteatr w Parku Sowińskiego, Elekcyjna 17 


Muzyczną służbę w Wojsku Polskim Orkiestra rozpoczęła 18 maja 1947 roku w symbolicznym dla oręża polskiego miejscu, w Twierdzy Modlin. Po kilku miesiącach przeniesiona została do Poznania gdzie funkcjonuje do dziś. Pierwotnie funkcjonowała jako Orkiestra Garnizonowa Dowództwa Lotnictwa Operacyjnego, potem jako Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych, następnie Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej. Od lipca 2004 r. nosi nazwę Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.
W programie Orkiestry obok muzyki wojskowej i marszowej możemy usłyszeć utwory niemal każdego gatunku muzycznego. Dając niezliczoną liczbę koncertów dla społeczeństwa i widowni wojskowej OR SP położyła wielkie zasługi w popularyzowaniu światowych standardów muzycznych oraz utworów patriotycznych na trwale zapisanych w tradycjach muzycznych Wojska Polskiego. Orkiestra korzystnie prezentuje się w musztrze paradnej, której układy zawierają symbolikę rodzaju Sił Zbrojnych. OR SP utrzymuje bliskie kontakty z instytucjami artystycznymi Poznania i regionu, a także cenionymi kompozytorami. 
Wielokrotnie koncertowała na światowych scenach, w niemal całej Europie, m.in. Belgii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, Włoszech i Danii, a także w Chinach.
W 2012 r. zespół został wyróżniony przez ministra obrony narodowej tytułem honorowym: „Przodująca Instytucja Wojskowa”. Mjr Paweł Joks - kapelmistrz orkiestry otrzymał nagrodą specjalną „Żołnierz Roku 2011”.

Po koncercie zapraszamy na poczęstunek tradycyjną, wojskową grochówką.

Organizator: Urząd Dzielnicy Wola, Wolskie Centrum Kultury

Źródło: wola.waw.pl